Preskočiť na hlavný obsah

Best quotes 2

Po dlhom čase som sa rozhodla znova sa pustiť do formátu, ktorý sa vám tak veľmi páčil. Opäť som zhrnula päť najkrajších výrokov z kníh, ktoré som mala možnosť prečítať a ukázať vám, čo som si z diel odniesla. Znova vám priblížim, ako som výrok pochopila ja a ako sa dá aplikovať na život.


1. NEZMAZATEĽNÝ DOJEM (Tamera Alexanderová)


,,Tak, ako hotový obraz pozostáva zo stoviek ťahov štetcom, človeka tvoria životné skúsenosti, tak dobré ako i zlé. A bez znalosti toho, čo človek prežil, nie je možné opravdivo ho spoznať a prijať takého, aký je."

-veľakrát odsúdime človeka za jeho správanie. Nepáči sa nám, čo hovorí, ako sa správa k ostatným a aké má názory. Často to zohráva úlohu v našom vnímaní toho človeka. Lenže nie vždy toho dotyčného aj naozaj spoznáme. Vieme vôbec, čo ho donútilo správať sa tak, ako sa správa? Neobťažujeme sa zoznámiť sa s ním a dozvedieť sa o ňom pravdu. Len vtedy, keď zistíme, aké životné skúsenosti tvoria jeho život, tak až vtedy ho naozaj môžeme pochopiť a priblížiť sa mu.

2. AKO VYLIEČIŤ ZLOMENÉ SRDCE (Anna Bellová)

,,Občas zabúdam, že nejde len o to, čo robia iní. Každý by sa mal sústrediť na vlastnú cestu a vlastné pocity."

-je to tak. Stále niečo riešime a snažíme sa byť s každým zadobre. Na jednej strane je fajn, že pomáhame ostatným, lenže potom sa nestaráme sami o seba a zabúdame na svoje pocity. Životom iných ľudí doslova žijeme svoje dni. Nechcem teraz, aby som sa starala len a len o seba, ale možno by nezaškodilo viac sa zamyslieť nad sebou. Pretože len vtedy, keď ste vy v pohode, môžete pomôcť ostatným.

3. SPOVEĎ MÁRIE ANTOINETTY (Juliet Grey)

,,Až v utrpení si človek uvedomí, kým je."

-stále sa len vystatujeme tým, akí sme dobrí ľudia, ako pomáhame druhým, ako sa dokážeme obetovať pre rodinu, ako... a pod. Lenže to, akí naozaj sme, sa prejaví vtedy, keď nemáme ideálne podmienky pre náš život. Akonáhle sa zhorší naša životná či finančná situácia, sme pod tlakom, máme toho veľa v práci, ochorieme, už to nie je také ružové. Vtedy si uvedomíme aj vlastný život a vlastné hodnoty a problémy. Pri zvládaní ťažkých životných situácií sa prejavuje naša osobnosť v plnom prúde a niekedy si ani neuvedomíme, čoho všetkého sme schopní a to nie len v tom pozitívnom, ale predovšetkým v tom negatívnom slova zmysle. 

4. VRÁSKY Z LÁSKY (Ricki Schultzová)

,,V živote platí, že debil niekedy zostane debilom."

-nezvyknem byť vulgárna, ale tu musím uznať autorke pravdu. Ja som taký životný optimista v tom, že ľudia sa menia a v každom je niečo dobré, ale zmýlila som sa. Keď je niekto zákerný, tak je naozaj zákerný, keď nevie byť milý, tak naozaj nevie byť milý, keď ide po peniazoch a svojom úspechu na úkor iných, tak je to naozaj tak. Myslím, že by sme mali prijať ľudí takých, akí sú a snažiť sa ich síce zmeniť k lepšiemu, ale ak sa to nedá, nechať ho, nech je taký, aký je.

5. TEN PRAVÝ, KTORÉHO NECHCEM (Alexandra Potterová)

,,Jediní ľudia, ktorí sa nikdy nepotknú, sú tí, ktorí sa nikdy o nič nepokúsia."

-zamyslime sa nad tým, koľkokrát sme niečo vo svojom živote neurobili len preto, že sme sa báli alebo to bolo pre nás nepríjemné. Niekedy sa naozaj oplatí dostať sa zo svojej zóny komfortu a skúsiť urobiť niečo riskantné... V budúcnosti by sa to mohlo naozaj vyplatiť a nadávali by sme si, že sme to vtedy mohli vyskúšať a dnes by bolo všetko úplne ináč. Môže sa stať, že to nevyjde a budeme musieť niesť následky, ale je potrebné si dať všetky fakty na misky váh a rozhodnúť sa, či to za ten risk stojí alebo nie.
Posledné Best quotes: Best quotes

Knihy môžete zakúpiť na Martinus.sk...pripravila som pre vás aj odkazy na jednotlivé tituly:

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Recenzia: Navždy (Maya Sinay)

Viacerí z nás to sledovali. Lesk, krása, sláva, najlepšie šaty, najvyberanejšej jedlá... Svadba Harryho a Meghan znova prinútila rojkov veriť v lásku, šťastie a skutočnosť, že rozprávky nie sú len v knihách. Verím tomu, že spolu prežijú štastný život. Ale čo ak sa tá vaša rozprávka rozpadá a nie všetko je také rozprávkové, ako sa na prvý pohľad zdá? Fanny nehľadá rozprávkový koniec ani netúži po sláve či bohatstve. No nakoniec sa tomu aj tak nevyhne. Predtým si však prešla peklom...

Napísať v dnešnej dobe ženský ľúbostný román a mať úspech je podľa mňa veľmi ťažké. Konkurencia je silná, čitateľ náročnejší, dostať sa na trh môže niekedy znamenať aj to, že si knihy vydáte sami, lebo nemáte na výber tak ako táto talentovaná autorka. Musím sa priznať, že kým ma neoslovila a nenavrhla spoluprácu, nepoznala som ju. No teraz som zvedavá na ďalší príbeh, ktorý vyjde z jej pera.

Ak ste sa ku knižke Navždy  dostali, držíte v rukách prvý diel tzv. romantickej Bielej série, takže ak správne predpok…

Recenzia: Muž z jamy a deti z lásky (Vanda Rozenbergová)

Keď prídete o blízkeho človeka, musíte sa s tým vysporiadať sami. Nepomôže vám nikto a nič. Ani tie psychologické nezmysly... Najviac zo všetkého sa mi ráta to, ako sa všetci snažia robiť vám spoločnosť a akože len v kruhu rodiny a priateľov to zvládnete. A čo, keď všetci spia a vy len civíte do stropu? Znova ste na to len sami, a preto každý s touto otrasnou, no nevyhnutnou skutočnosťou bojuje po svojom. 

Nakoľko ide o tragickú udalosť, som vďačná za vybraný typ rozprávača, pretože vďaka nemu vnímam oveľa lepšie svet v knihe. Ide o môj najobľúbenejší typ rozprávača. Ja-rozprávanie v podaní priameho rozprávača mi vždy pomôže viac sa vcítiť do myslenia postáv. Mám vedy pocit, že všetko to prežívam s nimi. Nakoľko sa počas deja postavy v rozprávaní striedajú, vidíme viaceré situácie z rôznych uhlov, čo iste dobrý čitateľ ocení.Aj postavy v tomto príbehu látajú rany na duši, ako len vládzu. Každý tak, aby sa cítil najlepšie, samozrejme, s ohľadom na okolnosti. Čitateľ zreteľne vidí, nakoľ…