Preskočiť na hlavný obsah

Recenzia: Nezmazateľný dojem (Tamera Alexanderová)


Každý človek, ktorý sa niečomu seriózne venuje, si zaslúži uznanie. A určite po ňom túži, aj keby ho niekto mal len slovne pozitívne ohodnotiť, pretože ak vám niečo pod rukami rastie, radi sa o to podelíte s ostatnými. Akonáhle ale nikto po vašej práci ani neštekne, ba dokonca ju hlboko podceňuje, nikdy sa s tým úplne nevyrovnáte. Zároveň však túto skutočnosť môžete vnímať ako príležitosť presvedčiť všetkých o svojich výnimočných schopnostiach.

Presne takéto pocity zažíva mladá nádejná maliarka Claire, ktorá sa venuje trestnej činnosti. Bohužiaľ, zámerne, pretože najskôr sa snažila zarobiť peniaze na liečenie svojej ťažko chorej matky, potom sa musela podriadiť otcovi a maľovať pre jeho galériu falzifikáty. Nebola s tým vôbec stotožnená, ale aké možnosti malo dievča v jej veku a postavení, bez peňazí a nejakej inej rodiny. Po náhlej smrti otca sa zhodou zvláštnych okolností ocitne v sídle Belmont, kde pracuje ako osobná asistentka jednej z najváženejších dám v Nashwille. Tajac svoju minulosť pred svojou paňou a mužom, do ktorého sa zamilovala, dúfa, že sa jej raz dostane naozajstné uznanie aj na poli maľby. Potom, ako sa so všetkým prizná, stane sa dôležitým svedkom vo veľkom vyšetrovaní. Nakoniec to dobre dopadne nie len s jej maľbami, ale aj s mužom jej života.

O Tamere Alexanderovej som počula prvý raz. Dokonca aj knihu som dostala do rúk len náhodou, pretože som bola v knižnici a nevedela som, čo také si požičať. Nabudúce budem ale rozhodnejšia a po dielach tejto autorky siahnem vedome. Nie som si istá, či poznáte štýl Julie Klassenovej, autorky ľúbostných historických románov, ktorú som na svojom blogu už neraz spomínala (Maliarova dcéra, Učiteľova dcéra). Jemný nevtieravý štýl písania, skvelý presvedčivý rozprávač a sladký ľúbostný príbeh pochopiteľne so šťastným koncom, to všetko majú tieto dve dámy spoločné a myslím si, že práve tieto skutočnosti z nich robia skvelé spisovateľky. Tak, ako sme vo vydavateľstve i527.net zvyknutí, ide o naozaj veľmi čistý príbeh, na pozadí ktorého sa nachádza cesta k Bohu a k poznaniu jeho lásky... Hlavná hrdinka podstúpi síce strastiplnú cestu, tá je však lemovaná nie len prekážkami, ale aj Božou pomocou a silou, ktorú dievčaťu dáva.

Knihu som doslova hltala a mala prečítanú tak na jeden dych, celý čas bola pútavá a príbeh sa pomaly rozvíjal. Čo ale vnímam ako negatívum je fakt, že záver bol akoby veľmi rýchlo ukončený. Stále sa dej naťahoval a veľakrát som mala pocit, že by sa v diele mohla nachádzať aj menej retardačných prvkov, no záver je skutočne až príliš rýchlo ukončený. Vôbec nevieme, ako prebiehal súdny spor, ako dopadla svadba pani Acklenovej a pod. Takže z tohoto som celkom sklamaná, no v každom prípade hodnotím dielo veľmi pozitívne a vrelo ho odporúčam ako oddychové, myseľ nezaťažujúce čítanie. 
Moje hodnotenie:         odporúčam
                       😊  😊  😊  😊  😊

Kategória: historické romány
Počet strán: 504 s.
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89822-15-7 
Vydavateľstvo: i527.net

Knihu mám zapožičanú z Krajskej knižnice v Žiline, zakúpiť si ju môžete TU.

Moja posledná recenzia: Ja, Mária Antoinetta (Juliet Grey)


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Recenzia: Navždy (Maya Sinay)

Viacerí z nás to sledovali. Lesk, krása, sláva, najlepšie šaty, najvyberanejšej jedlá... Svadba Harryho a Meghan znova prinútila rojkov veriť v lásku, šťastie a skutočnosť, že rozprávky nie sú len v knihách. Verím tomu, že spolu prežijú štastný život. Ale čo ak sa tá vaša rozprávka rozpadá a nie všetko je také rozprávkové, ako sa na prvý pohľad zdá? Fanny nehľadá rozprávkový koniec ani netúži po sláve či bohatstve. No nakoniec sa tomu aj tak nevyhne. Predtým si však prešla peklom...

Napísať v dnešnej dobe ženský ľúbostný román a mať úspech je podľa mňa veľmi ťažké. Konkurencia je silná, čitateľ náročnejší, dostať sa na trh môže niekedy znamenať aj to, že si knihy vydáte sami, lebo nemáte na výber tak ako táto talentovaná autorka. Musím sa priznať, že kým ma neoslovila a nenavrhla spoluprácu, nepoznala som ju. No teraz som zvedavá na ďalší príbeh, ktorý vyjde z jej pera.

Ak ste sa ku knižke Navždy  dostali, držíte v rukách prvý diel tzv. romantickej Bielej série, takže ak správne predpok…

Recenzia: Muž z jamy a deti z lásky (Vanda Rozenbergová)

Keď prídete o blízkeho človeka, musíte sa s tým vysporiadať sami. Nepomôže vám nikto a nič. Ani tie psychologické nezmysly... Najviac zo všetkého sa mi ráta to, ako sa všetci snažia robiť vám spoločnosť a akože len v kruhu rodiny a priateľov to zvládnete. A čo, keď všetci spia a vy len civíte do stropu? Znova ste na to len sami, a preto každý s touto otrasnou, no nevyhnutnou skutočnosťou bojuje po svojom. 

Nakoľko ide o tragickú udalosť, som vďačná za vybraný typ rozprávača, pretože vďaka nemu vnímam oveľa lepšie svet v knihe. Ide o môj najobľúbenejší typ rozprávača. Ja-rozprávanie v podaní priameho rozprávača mi vždy pomôže viac sa vcítiť do myslenia postáv. Mám vedy pocit, že všetko to prežívam s nimi. Nakoľko sa počas deja postavy v rozprávaní striedajú, vidíme viaceré situácie z rôznych uhlov, čo iste dobrý čitateľ ocení.



Aj postavy v tomto príbehu látajú rany na duši, ako len vládzu. Každý tak, aby sa cítil najlepšie, samozrejme, s ohľadom na okolnosti. Čitateľ zreteľne vidí, nakoľ…