Preskočiť na hlavný obsah

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov


Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by som vám priblížila moju osobnú skúsenosť s nimi, pretože si tento skvelý nápad neviem vynachváliť.

Čo to je???
Tím Čarovnej poličky sa rozhodol na internete vytvoriť miesto práve pre tých knihomoľov, ktorým sa doma na knihy usádza prach a možno by ich radi posunuli ďalej. Miesto, kde by sa mohli milovníci kníh stretávať, vymieňať si názory a posúvať si knižky za naozaj mini ceny. Stránka je naozaj miestom inšpirácie pre každého. Nejde im len o to, aby knihy putovali z rúk do rúk, ale občas spestria svoje novinky o nejakú tú recenziu či súťaž. Mne osobne poslali niekoľko milých záložiek, vec, ktorej u žiadneho vášnivého čitateľa nie je nikdy dosť. 

Ako to funguje???
Ak nechcete nič kupovať ani predávať, v podstate nie je registrácia nevyhnutná. K článkom, recenziám a súťažiam sa dostanete aj tak. Celá stránka je veľmi pekne usporiadaná, nevládne v nech chaos a veľmi jednoducho sa na nej vyznáte. Takisto na nej nájdete aj odkazy na sociálne siete, na ktorých Čarovná polička uverejňuje svoje aktuality (Facebook, Instagram). 
Ak ale chcete knižky kúpiť, či predávať, registrácia je potrebná. Pozostáva z vyplnenia dotazníka o vašich osobných údajoch, myslím, že to zvládnete tak asi za jednu minútu. Uvediete takisto, aký spôsob platby a dopravy uprednostňujete, a tak vie kupujúci okamžite, ako sa s vami asi dohodne.
Potom jednoducho kliknete na položku Predať knihy, tam knižku nájdete, ponúknete svoju cenu a prípadne pridáte nejaký opis či svoje hodnotenie prečítanej knihy a už len čakáte.
Záujemca o vašu knižku si vytvorí objednávku a vám príde jeho mail, prípadne telefónne číslo, aby ste si mohli dohodnúť dodanie a iné podmienky. No a je to :D
Keď chcete knižku kúpiť, tak si môžete jej názov zadať do vyhľadávača priamo na Čarovnej poličke resp. si prelustrujete ponuku knižiek či jednotlivých predajcov. Je to naozaj veľmi jednoduché.
Takisto sa tam dá nastaviť wishlist, ktorý sleduje ponúkané knižky a v prípade, že niekto vašu vysnenú knižku ponúkne, príde vám upozornenie.
Je dôležité si uvedomiť, že tím Čarovnej poličky osobne knihy nepredáva, sú to ľudia skrytí na druhej strane obrazovky, preto je len a len na vás, ako sa s predajcom/kupujúcim dohodnete.


Moja skúsenosť???
Ja momentálne knižky veľmi nekupujem, pretože sa sťahujeme a snažím sa pozbavovať niektorých vecí, na ktoré mi v starom byte sadá prach, takže mám skúsenosť len ako predajca. Zatiaľ som uzavrela tri objednávky, ktoré prebehli na jednotku. Ľudia tam sú naozaj milí a ak ste vy ústretový, dá sa skutočne na všetkom dohodnúť. Myslím si, že dievčatá, ktoré si odo mňa knižky kúpili, tiež môžu hovoriť o pozitívnej skúsenosti. Ako aktívny účastník tejto stránky môžem Čarovnú poličku vrelo odporúčať.

Takže ak máte podobný problém, teda knihy, ktoré už nebudete čítať a chcete ich posunúť ďalej, alebo hľadáte knižky za super ceny, neváhajte a zverte sa práve tejto komunite. Istotne neoľutujete :)
www.carovnapolicka.sk
Môj posledný článok: Best quotes 2

Komentáre

  1. Čarovná polička je super, ja som cez portál zasa pár kníh kúpila a tiež mám super skúsenosť :-) Nejaké knihy som dala aj na predaj, tak uvidím, či sa nájde záujemca :-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Juj, mame radost z takychto rekacii! :) Dakujeme ♥

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Recenzia: Učiteľova dcéra (Julie Klassenová)

"Mám dojem, že každá mladá žena túži aspoň raz v živote dostať zamilovaný list a zažiť ľúbostné vytŕženie vyvolané básnickými nezmyslami, pri ktorom sa srdce bláznivo rozbúcha."
Jane Austenová je jednoducho úžasná. Aspoň podľa mňa... Viete... ten pocit, že on sa na ňu pozerá a ona si myslí, že si on myslí...a nádejné vyhliadky na dobrý sobáš...a klebety po celom grófstve... Som rada, že niekto túto moju vášeň pre nežné pohlavie na poli autorov svetového realizmu zdieľa so mnou. Julie Klassenová môže síce čitateľa odrádzať, lebo tematicky aj štýlom písania sa vyššie spomenutej autorke veľmi približuje, no ona pridáva aj niečo viac...

Len si to predstavte: anglický vidiek počas 18. a 19. storočia. Zdá sa vám Anglicko studené a ponuré? Tak tu uvidíte, že dokáže byť ešte aj kruté a počasie také nevyspytateľné ako duše hlavných protagonistov. Žena našej doby si ani nevie predstaviť, že za tým nepatrným slovkom "áno" sa v tej dobe nachádzal celý rad problémov, peripetií a …

Recenzia: Muž z jamy a deti z lásky (Vanda Rozenbergová)

Keď prídete o blízkeho človeka, musíte sa s tým vysporiadať sami. Nepomôže vám nikto a nič. Ani tie psychologické nezmysly... Najviac zo všetkého sa mi ráta to, ako sa všetci snažia robiť vám spoločnosť a akože len v kruhu rodiny a priateľov to zvládnete. A čo, keď všetci spia a vy len civíte do stropu? Znova ste na to len sami, a preto každý s touto otrasnou, no nevyhnutnou skutočnosťou bojuje po svojom. 

Nakoľko ide o tragickú udalosť, som vďačná za vybraný typ rozprávača, pretože vďaka nemu vnímam oveľa lepšie svet v knihe. Ide o môj najobľúbenejší typ rozprávača. Ja-rozprávanie v podaní priameho rozprávača mi vždy pomôže viac sa vcítiť do myslenia postáv. Mám vedy pocit, že všetko to prežívam s nimi. Nakoľko sa počas deja postavy v rozprávaní striedajú, vidíme viaceré situácie z rôznych uhlov, čo iste dobrý čitateľ ocení.Aj postavy v tomto príbehu látajú rany na duši, ako len vládzu. Každý tak, aby sa cítil najlepšie, samozrejme, s ohľadom na okolnosti. Čitateľ zreteľne vidí, nakoľ…