Preskočiť na hlavný obsah

Recenzia: Ako vyliečiť zlomené srdce (Anna Bellová)

Predstavte si sobotné poobedie, ktoré môžete stráviť sama doma. Vonku prší a je chladno a vy sa schúlite pod deku v spálni alebo obývačke a zapnete si telku. Prvé, čo vám napadne, je pozrieť si nenáročný film a, to preto že sme ženy, nejaký sladký, ktorý by vás nemusel nútiť premýšľať, mal by šťastný koniec a vy by ste sa cítili milovaná. 
Presne takto si predstavujem náladu, ktorú by vo mne vyvolal film podľa tejto knihy. Musím sa priznať, že veľmi neobľubujem diela zasadené do dnešných čias, ale to len preto, lebo odrážajú v podstate každý pocit či vzťah alebo prežívanie, ktorému je dnešný človek vystavený a práve to je niekedy najsmutnejšie. Tento román mi ale vrátil trochu ľahkej romantiky do života.
Dielo sa v podstate čítalo samo. Obracala som stranu za stranou rýchlejšie, ako som si pôvodne myslela. Autorka svojím jednoduchým a ľahkým spôsobom rozprávania upúta hneď na začiatku. Veľmi sa mi páči, že nezaťažuje čitateľa zdĺhavými opismi postáv, prostredia či deja, ktorý s hlavnou líniou nemá veľa spoločné. Preto nemáte pocit nudy a tešíte sa, čo sa stane v ďalšej kapitole a vôbec vám neprekáža, že už je niekoľko hodín po polnoci. Ja-rozprávanie vám pomôže vcítiť sa lepšie do pocitov hlavnej hrdinky.
Práve Abi je žena, ktorá by mohla byť vzorom pre každú ženu, ktorá zažije nezmyselný a nevysvetliteľný rozchod. Na začiatku sa mi podobala na akúkoľvek zrútenú a odvrhnutú zúfalku, ktorá bude svojmu bývalému aj päty bozkávať, len aby ju prijal späť. Zoznam, ktorý aj keď nebol jej, jej pomohol, aby sa z nej stala sebavedomá veselá nezávislá žena, ktorá si váži samú seba a nenechá za seba rozhodovať iných.

K tejto skutočnosti ma priviedlo nie len plnenie úloh, ale aj pracovné problémy, ktoré zvládla na výbornú. Myslím si, že to, že autorka pridala aj nejaké situácie z práce hlavnej protagonistky, nám malo len podčiarknuť tú jej bezradnosť a potom zvládnutie všetkých problémov. Považujem to za skvelú vsuvku do deja.
Dielo sa delí na dvadsaťosem kapitol, prológ a epilóg. Kapitoly sa na prvý pohľad zdajú dlhé, no ani neviete ako, prelúskate sa cez ne v podstate rýchlosťou svetla. Dialógy sú krátke, repliky v skratke vystihujú všetko, čo postava potrebuje povedať.
Kniha sa mi do rúk dostala v podstate náhodou práve na Valentína a možno práve čaro tohto magického dňa jej pomohlo vzbudiť u mňa taký záujem. Ako príjemné oddychové čítanie knihu ale odporúčam.
Moje hodnotenie:   odporúčam
                   😊  😊  😊  😊  😊

Kategória: novodobý ľúbostný román
Počet strán: 370 s.
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-566-0078-8
Vydavateľstvo: Motto

Knihu som mala zapožičanú z Krajskej knižnice v Žiline, ale kúpite ju aj na Martinus.sk alebo TU.

Moja posledná recenzia: Tajný mandarín (Sara Sheridanová)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Best quotes 2

Po dlhom čase som sa rozhodla znova sa pustiť do formátu, ktorý sa vám tak veľmi páčil. Opäť som zhrnula päť najkrajších výrokov z kníh, ktoré som mala možnosť prečítať a ukázať vám, čo som si z diel odniesla. Znova vám priblížim, ako som výrok pochopila ja a ako sa dá aplikovať na život.


1. NEZMAZATEĽNÝ DOJEM (Tamera Alexanderová)


,,Tak, ako hotový obraz pozostáva zo stoviek ťahov štetcom, človeka tvoria životné skúsenosti, tak dobré ako i zlé. A bez znalosti toho, čo človek prežil, nie je možné opravdivo ho spoznať a prijať takého, aký je."
-veľakrát odsúdime človeka za jeho správanie. Nepáči sa nám, čo hovorí, ako sa správa k ostatným a aké má názory. Často to zohráva úlohu v našom vnímaní toho človeka. Lenže nie vždy toho dotyčného aj naozaj spoznáme. Vieme vôbec, čo ho donútilo správať sa tak, ako sa správa? Neobťažujeme sa zoznámiť sa s ním a dozvedieť sa o ňom pravdu. Len vtedy, keď zistíme, aké životné skúsenosti tvoria jeho život, tak až vtedy ho naozaj môžeme pochopiť a pr…

Minirecenzia: Tisíc chlapčenských bozkov (Tillie Coleová)

Keď som naposledy držala v rukách knihu určenú pre young adult, zaprisahala som sa, že už nič podobné čítať nebudem. Šlo o knižku Papierové mestá, z ktorej som bola absolútne sklamaná a vyhodnotila som situáciu tak, že na tento typ literatúry som už zrejme stará :D. Lenže potom som otvorila skrinku, v ktorej ležala dávno zabudnutá ružová knižka, a tak som sa pri pohľade na tak krásnu obálku rozhodla, že toto musím skúsiť a spravila som dobre.

Napriek môjmu dobrému pocitu z prečítaného musím konštatovať, že knižka nejako neprekvapila. Čakáte lásku dvoch mladých ľudí s prekážkami a komplikáciami a presne toto tam nájdete. Myslím, že odkaz, ktorý nám dielo ponúka, pochopí každý. Čo ale chcem vyzdvihnúť, je rozvoj postáv. Napriek tomu, že to tam všetko čakáte, je super, že sa zo zlého chlapca stane najlepších muž na svete vďaka dobrote svojej partnerky. Je fajn, že sa mladým ľudom dáva za vzor práve toto.

Teraz možno trocha pomimo... Všimla som si, že každá (ak je to inak, rada sa nechám op…