Preskočiť na hlavný obsah

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov


Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by som vám priblížila moju osobnú skúsenosť s nimi, pretože si tento skvelý nápad neviem vynachváliť.

Čo to je???
Tím Čarovnej poličky sa rozhodol na internete vytvoriť miesto práve pre tých knihomoľov, ktorým sa doma na knihy usádza prach a možno by ich radi posunuli ďalej. Miesto, kde by sa mohli milovníci kníh stretávať, vymieňať si názory a posúvať si knižky za naozaj mini ceny. Stránka je naozaj miestom inšpirácie pre každého. Nejde im len o to, aby knihy putovali z rúk do rúk, ale občas spestria svoje novinky o nejakú tú recenziu či súťaž. Mne osobne poslali niekoľko milých záložiek, vec, ktorej u žiadneho vášnivého čitateľa nie je nikdy dosť. 

Ako to funguje???
Ak nechcete nič kupovať ani predávať, v podstate nie je registrácia nevyhnutná. K článkom, recenziám a súťažiam sa dostanete aj tak. Celá stránka je veľmi pekne usporiadaná, nevládne v nech chaos a veľmi jednoducho sa na nej vyznáte. Takisto na nej nájdete aj odkazy na sociálne siete, na ktorých Čarovná polička uverejňuje svoje aktuality (Facebook, Instagram). 
Ak ale chcete knižky kúpiť, či predávať, registrácia je potrebná. Pozostáva z vyplnenia dotazníka o vašich osobných údajoch, myslím, že to zvládnete tak asi za jednu minútu. Uvediete takisto, aký spôsob platby a dopravy uprednostňujete, a tak vie kupujúci okamžite, ako sa s vami asi dohodne.
Potom jednoducho kliknete na položku Predať knihy, tam knižku nájdete, ponúknete svoju cenu a prípadne pridáte nejaký opis či svoje hodnotenie prečítanej knihy a už len čakáte.
Záujemca o vašu knižku si vytvorí objednávku a vám príde jeho mail, prípadne telefónne číslo, aby ste si mohli dohodnúť dodanie a iné podmienky. No a je to :D
Keď chcete knižku kúpiť, tak si môžete jej názov zadať do vyhľadávača priamo na Čarovnej poličke resp. si prelustrujete ponuku knižiek či jednotlivých predajcov. Je to naozaj veľmi jednoduché.
Takisto sa tam dá nastaviť wishlist, ktorý sleduje ponúkané knižky a v prípade, že niekto vašu vysnenú knižku ponúkne, príde vám upozornenie.
Je dôležité si uvedomiť, že tím Čarovnej poličky osobne knihy nepredáva, sú to ľudia skrytí na druhej strane obrazovky, preto je len a len na vás, ako sa s predajcom/kupujúcim dohodnete.


Moja skúsenosť???
Ja momentálne knižky veľmi nekupujem, pretože sa sťahujeme a snažím sa pozbavovať niektorých vecí, na ktoré mi v starom byte sadá prach, takže mám skúsenosť len ako predajca. Zatiaľ som uzavrela tri objednávky, ktoré prebehli na jednotku. Ľudia tam sú naozaj milí a ak ste vy ústretový, dá sa skutočne na všetkom dohodnúť. Myslím si, že dievčatá, ktoré si odo mňa knižky kúpili, tiež môžu hovoriť o pozitívnej skúsenosti. Ako aktívny účastník tejto stránky môžem Čarovnú poličku vrelo odporúčať.

Takže ak máte podobný problém, teda knihy, ktoré už nebudete čítať a chcete ich posunúť ďalej, alebo hľadáte knižky za super ceny, neváhajte a zverte sa práve tejto komunite. Istotne neoľutujete :)
www.carovnapolicka.sk
Môj posledný článok: Best quotes 2

Komentáre

  1. Čarovná polička je super, ja som cez portál zasa pár kníh kúpila a tiež mám super skúsenosť :-) Nejaké knihy som dala aj na predaj, tak uvidím, či sa nájde záujemca :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Recenzia: Dám ti aj Slnko (Jandy Nelson)

Každý človek hľadá zmysle života, či už vedome alebo sa tvári, že pre nič nežije. Každý dúfam, že časom nájde svoje stratené dve ruky a nohy. Svoju polovičku, kus svojho srdca a mysle... Niekto má také šťastie, že sa mu to podarí niekoľkokrát za život, a pretože láska má mnoho podôb, Jude a Noe nám ich všetky ukážu.

Neviem, či aj vy máte ten pocit, ale pri knihe, ktorá je populárna, mám tak trochu strach, že práve ja budem ten jedinec, ktorému sa to nebude páčiť a bude nadávať na zbytočne vyhodené peniaze. Som neskonale vďačná za to, že to tak nie je. Kniha je perfektná. Vrelo ju odporúčam.
Jude a Noe sú dvojčatá, ktoré majú spoločný nie len prenatálny vývoj, ale aj myseľ a dušu. Autorka nádherne ukazuje, ako sa mladý človek vyvíja fyzicky aj emocionálne. Nie vždy si uvedomujeme blízkosť svojho súrodenca a nie sme vďační za to, že ho máme a neprejavujeme lásku, akú by si zaslúžil. Vznikajú z toho medzi nami zbytočné problémy, ktoré sa dajú vyriešiť v tých lepších prípadoch jednoduchým r…

Recenzia: Čo bolo potom (Jojo Moyesová)

"Nikdy sa nedá vedieť, čo sa stane, keď človek spadne z veľkej výšky."

Stratiť blízkeho človeka a žiť ďalej... S výčitkami svedomia, osamelí, v slzách a bez zmyslu života. Všetko akoby potemnie a nič nemá takú farbu ako kedysi. Nie každý je taký silný, aby sa cez túto stretu dostal rýchlo. Niekedy to trvá trochu dlhšie, niekedy vám musí niekto pomôcť, inak by ste to nezvládli, niekedy jednoducho musíte spadnúť zo strechy...
Čo bolo potom? To je častá otázka, ktorú si kladieme po skončení každého filmu či knihy. Ako to teda pokračovalo? Aj ja sa to zakaždým pýtam a po knihe Predtým, ako som ťa poznala som mala možnosť prečítať si, Čo bolo potom. Musím sa priznať, že kniha ma vôbec nesklamala, ale ani neohúrila tak, ako by som to očakávala. Pocity smútku, depresia, snaha začať život odznova. To sú všetko veci, ktoré nám tak nejako logicky vyplývajú zo záveru prvej časti. Takže to, že ich tam nachádzame, nie je vôbec prekvapujúce. 


Lou sa po Willovej smrti rozhodne, že začne žiť n…