Preskočiť na hlavný obsah

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov


Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by som vám priblížila moju osobnú skúsenosť s nimi, pretože si tento skvelý nápad neviem vynachváliť.

Čo to je???
Tím Čarovnej poličky sa rozhodol na internete vytvoriť miesto práve pre tých knihomoľov, ktorým sa doma na knihy usádza prach a možno by ich radi posunuli ďalej. Miesto, kde by sa mohli milovníci kníh stretávať, vymieňať si názory a posúvať si knižky za naozaj mini ceny. Stránka je naozaj miestom inšpirácie pre každého. Nejde im len o to, aby knihy putovali z rúk do rúk, ale občas spestria svoje novinky o nejakú tú recenziu či súťaž. Mne osobne poslali niekoľko milých záložiek, vec, ktorej u žiadneho vášnivého čitateľa nie je nikdy dosť. 

Ako to funguje???
Ak nechcete nič kupovať ani predávať, v podstate nie je registrácia nevyhnutná. K článkom, recenziám a súťažiam sa dostanete aj tak. Celá stránka je veľmi pekne usporiadaná, nevládne v nech chaos a veľmi jednoducho sa na nej vyznáte. Takisto na nej nájdete aj odkazy na sociálne siete, na ktorých Čarovná polička uverejňuje svoje aktuality (Facebook, Instagram). 
Ak ale chcete knižky kúpiť, či predávať, registrácia je potrebná. Pozostáva z vyplnenia dotazníka o vašich osobných údajoch, myslím, že to zvládnete tak asi za jednu minútu. Uvediete takisto, aký spôsob platby a dopravy uprednostňujete, a tak vie kupujúci okamžite, ako sa s vami asi dohodne.
Potom jednoducho kliknete na položku Predať knihy, tam knižku nájdete, ponúknete svoju cenu a prípadne pridáte nejaký opis či svoje hodnotenie prečítanej knihy a už len čakáte.
Záujemca o vašu knižku si vytvorí objednávku a vám príde jeho mail, prípadne telefónne číslo, aby ste si mohli dohodnúť dodanie a iné podmienky. No a je to :D
Keď chcete knižku kúpiť, tak si môžete jej názov zadať do vyhľadávača priamo na Čarovnej poličke resp. si prelustrujete ponuku knižiek či jednotlivých predajcov. Je to naozaj veľmi jednoduché.
Takisto sa tam dá nastaviť wishlist, ktorý sleduje ponúkané knižky a v prípade, že niekto vašu vysnenú knižku ponúkne, príde vám upozornenie.
Je dôležité si uvedomiť, že tím Čarovnej poličky osobne knihy nepredáva, sú to ľudia skrytí na druhej strane obrazovky, preto je len a len na vás, ako sa s predajcom/kupujúcim dohodnete.


Moja skúsenosť???
Ja momentálne knižky veľmi nekupujem, pretože sa sťahujeme a snažím sa pozbavovať niektorých vecí, na ktoré mi v starom byte sadá prach, takže mám skúsenosť len ako predajca. Zatiaľ som uzavrela tri objednávky, ktoré prebehli na jednotku. Ľudia tam sú naozaj milí a ak ste vy ústretový, dá sa skutočne na všetkom dohodnúť. Myslím si, že dievčatá, ktoré si odo mňa knižky kúpili, tiež môžu hovoriť o pozitívnej skúsenosti. Ako aktívny účastník tejto stránky môžem Čarovnú poličku vrelo odporúčať.

Takže ak máte podobný problém, teda knihy, ktoré už nebudete čítať a chcete ich posunúť ďalej, alebo hľadáte knižky za super ceny, neváhajte a zverte sa práve tejto komunite. Istotne neoľutujete :)
www.carovnapolicka.sk
Môj posledný článok: Best quotes 2

Komentáre

  1. Čarovná polička je super, ja som cez portál zasa pár kníh kúpila a tiež mám super skúsenosť :-) Nejaké knihy som dala aj na predaj, tak uvidím, či sa nájde záujemca :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Best quotes 2

Po dlhom čase som sa rozhodla znova sa pustiť do formátu, ktorý sa vám tak veľmi páčil. Opäť som zhrnula päť najkrajších výrokov z kníh, ktoré som mala možnosť prečítať a ukázať vám, čo som si z diel odniesla. Znova vám priblížim, ako som výrok pochopila ja a ako sa dá aplikovať na život.


1. NEZMAZATEĽNÝ DOJEM (Tamera Alexanderová)


,,Tak, ako hotový obraz pozostáva zo stoviek ťahov štetcom, človeka tvoria životné skúsenosti, tak dobré ako i zlé. A bez znalosti toho, čo človek prežil, nie je možné opravdivo ho spoznať a prijať takého, aký je."
-veľakrát odsúdime človeka za jeho správanie. Nepáči sa nám, čo hovorí, ako sa správa k ostatným a aké má názory. Často to zohráva úlohu v našom vnímaní toho človeka. Lenže nie vždy toho dotyčného aj naozaj spoznáme. Vieme vôbec, čo ho donútilo správať sa tak, ako sa správa? Neobťažujeme sa zoznámiť sa s ním a dozvedieť sa o ňom pravdu. Len vtedy, keď zistíme, aké životné skúsenosti tvoria jeho život, tak až vtedy ho naozaj môžeme pochopiť a pr…

Minirecenzia: Tisíc chlapčenských bozkov (Tillie Coleová)

Keď som naposledy držala v rukách knihu určenú pre young adult, zaprisahala som sa, že už nič podobné čítať nebudem. Šlo o knižku Papierové mestá, z ktorej som bola absolútne sklamaná a vyhodnotila som situáciu tak, že na tento typ literatúry som už zrejme stará :D. Lenže potom som otvorila skrinku, v ktorej ležala dávno zabudnutá ružová knižka, a tak som sa pri pohľade na tak krásnu obálku rozhodla, že toto musím skúsiť a spravila som dobre.

Napriek môjmu dobrému pocitu z prečítaného musím konštatovať, že knižka nejako neprekvapila. Čakáte lásku dvoch mladých ľudí s prekážkami a komplikáciami a presne toto tam nájdete. Myslím, že odkaz, ktorý nám dielo ponúka, pochopí každý. Čo ale chcem vyzdvihnúť, je rozvoj postáv. Napriek tomu, že to tam všetko čakáte, je super, že sa zo zlého chlapca stane najlepších muž na svete vďaka dobrote svojej partnerky. Je fajn, že sa mladým ľudom dáva za vzor práve toto.

Teraz možno trocha pomimo... Všimla som si, že každá (ak je to inak, rada sa nechám op…