Preskočiť na hlavný obsah

Vychytávky pre knihomoľov z Aliexpressu

Poznáte to: nová záložka do knihy, držiak, lampička... To všetko sú nádherné veci, ktoré knihomoli zbožňujú a ani ja nie som výnimka. Tiež sa rada pri čítaní napijem z nového hrnčeka, obzerám si novú záložku, či uľahčujem si prácu držiakmi... Lenže, priznajme si to, nakupovať takéto vychytávky u nás v kníhkupectvách nie je práve lacná záležitosť. Rada by som vám ale ukázala, že sa to dá aj jednoduchšie a lacnejšie. Ale, počkáte si :)

Aliexpress je internetový obchod patriaci do čínskej spoločnosti Alibaba Group sídliacej v meste Chang-čou, ktorú založil bývalý učiteľ angličtiny. Konkrétny predjaca je prepojený s kupujúcim, a tak sa vytvára možnosť aj menším podnikateľom čo-to zarobiť. Tak som si do vyhľadávača napísala book...(niečo) a ukázalo mi toto :)

Záložky
Tých tu nájdete naozaj požehnane. Stačí si napísať bookmark a už máte viac ako sto strán so záložkami. Ale ako si vybrať tú najkrajšiu? Kuknite si hodnotenia. Je to veľmi dôležité, lebo tak zistíte, či je záložka kvalitná, tenká, rýchlo sa ohýba, magnetická....
Moji favoriti:
1.perie vtákov - záložky sú papierové a v jednom balení sa ich 
                 nachádza asi tridsať. Kúpite ich na TU
2.mačičky sponky - ak máte radi mačičky, tak tieto sa vám budú
                   páčiť veľmi. Hore sú hlavy mačiek, čítajúce 
                   mačky, knižky a mačky... Je to ako sponka, ktorú
                   zapnete na stránku. Kúpite ich TU.
3.malé magnetické - ja mám najradšej magnetické záložky, lebo 
                    z knihy nevypadávajú. Čím je menšia, tým menej
                    sa stránka ohýba. Balenie obsahuje tri kockové
                    magnetické záložky. Kúpite ich TU.


Sviečky
Ku knihám jednoducho patria. Vytvárajú tú správnu "atmošku", ktorú ocení každý knihomoľ. Ja mám doma väčšinou LED sviečky, pretože nečmudia a práve sme vybielili :( no ak chcete takú knihomoľskú, na Aliexpresse ste na správnom mieste :)
Moji favoriti:
1.sviečky v knižke - štyri sviečky v tvare kocky sú uložené akoby
                     v knihe. Balenie sa volá Love story a sviečky
                     sú vlastne písmená slova láska v angličtine. 
                     Ak máte radi romantické knihy, tento súbor
                     sviečok je pre vás ako stvorený. Kúpite TU.
2. kopa kníh - úžasná sviečka, ktorá môže slúžiť aj ako dekorácia. 
               Jednoducho sú na kope knihy. Podľa mňa úžasné :)
               Kúpite TU.


Držiaky
Nie vždy máme voľné ruky, aby sme si mohli držať strany. Keď sedíte vonku, obedujete, odpisujete si z knihy... Vtedy vám držiak veľmi pomôže. Odporúčam.
Moji favoriti:
1.palička - na prvý pohľad to ako držiak vôbec nevyzerá. Čo ale
            veľmi oceňujem, dá sa nastaviť hrúbka, a tak môžete
            držiak použiť pri akejkoľvek knihe. Kúpite TU.
2.klasika - tento typ určite poznáte. Je to klasický kovový alebo 
            umelohmotný držiak, ktorý možno postaviť na stôl. Je
            malý, ľahký a dá sa na ňom nastaviť uhol, pod ktorým 
            budete čítať a strany naozaj drží dobre. Kúpite TU.

Svetlá
Keď sedíte v buse alebo vonku a už sa stmieva, toto je výborný nápad, ako si vyrobiť viac svetla. Chápem každého knihomoľa, ktorý nechce odložiť knihu len preto, že je menej svetla. Vždy na to upozorňujem, lebo zbytočne si kazíme zrak, ktorý tak nutne na čítanie potrebujeme. Všetky takého svetlá a lampičky majú približne rovnaký princíp, pripnete ich akoby štipcom na knižku.
Moji favoriti:
1.dvojitá - dve je viac ako jeden, a preto odporúčam, aby ste mali
            čo najviac svetla. Kúpite TU.
2.ako záložka - lampička, ktorú môžete použiť aj ako záložku. Máte
                v podstate dva v jednom a ešte to aj dobre vyzerá.
                Kúpite TU.


Ak ste si vybrali aspoň jednu vec, budem veľmi šťastná, pretože naozaj ušetríte a nakúpite si také vychytávky, ktoré vám budú závidieť všetci. Dajme mi potom vedieť, čo ste si objednali a ako ste s tým boli spokojní. 


Práve čítam: Psia duša (W. Bruce Cameron)

Môj instagram: @petah.468_booklover
Môj Facebook: @knihajemojalaska
Môj Tumblr: Kniha je moja láska
Good reads: Petra Halusková

Môj posledný článok: Povinná literatúra, ktorá nie je nuda
Moja posledná recenzia: Učiteľova dcéra (Julie Klassenová)

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Alibaba_Group
https://www.aliexpress.com/?spm=2114.01010208.1000002.1.atYa8Y

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Recenzia: Navždy (Maya Sinay)

Viacerí z nás to sledovali. Lesk, krása, sláva, najlepšie šaty, najvyberanejšej jedlá... Svadba Harryho a Meghan znova prinútila rojkov veriť v lásku, šťastie a skutočnosť, že rozprávky nie sú len v knihách. Verím tomu, že spolu prežijú štastný život. Ale čo ak sa tá vaša rozprávka rozpadá a nie všetko je také rozprávkové, ako sa na prvý pohľad zdá? Fanny nehľadá rozprávkový koniec ani netúži po sláve či bohatstve. No nakoniec sa tomu aj tak nevyhne. Predtým si však prešla peklom...

Napísať v dnešnej dobe ženský ľúbostný román a mať úspech je podľa mňa veľmi ťažké. Konkurencia je silná, čitateľ náročnejší, dostať sa na trh môže niekedy znamenať aj to, že si knihy vydáte sami, lebo nemáte na výber tak ako táto talentovaná autorka. Musím sa priznať, že kým ma neoslovila a nenavrhla spoluprácu, nepoznala som ju. No teraz som zvedavá na ďalší príbeh, ktorý vyjde z jej pera.

Ak ste sa ku knižke Navždy  dostali, držíte v rukách prvý diel tzv. romantickej Bielej série, takže ak správne predpok…

Recenzia: Muž z jamy a deti z lásky (Vanda Rozenbergová)

Keď prídete o blízkeho človeka, musíte sa s tým vysporiadať sami. Nepomôže vám nikto a nič. Ani tie psychologické nezmysly... Najviac zo všetkého sa mi ráta to, ako sa všetci snažia robiť vám spoločnosť a akože len v kruhu rodiny a priateľov to zvládnete. A čo, keď všetci spia a vy len civíte do stropu? Znova ste na to len sami, a preto každý s touto otrasnou, no nevyhnutnou skutočnosťou bojuje po svojom. 

Nakoľko ide o tragickú udalosť, som vďačná za vybraný typ rozprávača, pretože vďaka nemu vnímam oveľa lepšie svet v knihe. Ide o môj najobľúbenejší typ rozprávača. Ja-rozprávanie v podaní priameho rozprávača mi vždy pomôže viac sa vcítiť do myslenia postáv. Mám vedy pocit, že všetko to prežívam s nimi. Nakoľko sa počas deja postavy v rozprávaní striedajú, vidíme viaceré situácie z rôznych uhlov, čo iste dobrý čitateľ ocení.Aj postavy v tomto príbehu látajú rany na duši, ako len vládzu. Každý tak, aby sa cítil najlepšie, samozrejme, s ohľadom na okolnosti. Čitateľ zreteľne vidí, nakoľ…