Preskočiť na hlavný obsah

Vychytávky pre knihomoľov z Aliexpressu

Poznáte to: nová záložka do knihy, držiak, lampička... To všetko sú nádherné veci, ktoré knihomoli zbožňujú a ani ja nie som výnimka. Tiež sa rada pri čítaní napijem z nového hrnčeka, obzerám si novú záložku, či uľahčujem si prácu držiakmi... Lenže, priznajme si to, nakupovať takéto vychytávky u nás v kníhkupectvách nie je práve lacná záležitosť. Rada by som vám ale ukázala, že sa to dá aj jednoduchšie a lacnejšie. Ale, počkáte si :)

Aliexpress je internetový obchod patriaci do čínskej spoločnosti Alibaba Group sídliacej v meste Chang-čou, ktorú založil bývalý učiteľ angličtiny. Konkrétny predjaca je prepojený s kupujúcim, a tak sa vytvára možnosť aj menším podnikateľom čo-to zarobiť. Tak som si do vyhľadávača napísala book...(niečo) a ukázalo mi toto :)

Záložky
Tých tu nájdete naozaj požehnane. Stačí si napísať bookmark a už máte viac ako sto strán so záložkami. Ale ako si vybrať tú najkrajšiu? Kuknite si hodnotenia. Je to veľmi dôležité, lebo tak zistíte, či je záložka kvalitná, tenká, rýchlo sa ohýba, magnetická....
Moji favoriti:
1.perie vtákov - záložky sú papierové a v jednom balení sa ich 
                 nachádza asi tridsať. Kúpite ich na TU
2.mačičky sponky - ak máte radi mačičky, tak tieto sa vám budú
                   páčiť veľmi. Hore sú hlavy mačiek, čítajúce 
                   mačky, knižky a mačky... Je to ako sponka, ktorú
                   zapnete na stránku. Kúpite ich TU.
3.malé magnetické - ja mám najradšej magnetické záložky, lebo 
                    z knihy nevypadávajú. Čím je menšia, tým menej
                    sa stránka ohýba. Balenie obsahuje tri kockové
                    magnetické záložky. Kúpite ich TU.


Sviečky
Ku knihám jednoducho patria. Vytvárajú tú správnu "atmošku", ktorú ocení každý knihomoľ. Ja mám doma väčšinou LED sviečky, pretože nečmudia a práve sme vybielili :( no ak chcete takú knihomoľskú, na Aliexpresse ste na správnom mieste :)
Moji favoriti:
1.sviečky v knižke - štyri sviečky v tvare kocky sú uložené akoby
                     v knihe. Balenie sa volá Love story a sviečky
                     sú vlastne písmená slova láska v angličtine. 
                     Ak máte radi romantické knihy, tento súbor
                     sviečok je pre vás ako stvorený. Kúpite TU.
2. kopa kníh - úžasná sviečka, ktorá môže slúžiť aj ako dekorácia. 
               Jednoducho sú na kope knihy. Podľa mňa úžasné :)
               Kúpite TU.


Držiaky
Nie vždy máme voľné ruky, aby sme si mohli držať strany. Keď sedíte vonku, obedujete, odpisujete si z knihy... Vtedy vám držiak veľmi pomôže. Odporúčam.
Moji favoriti:
1.palička - na prvý pohľad to ako držiak vôbec nevyzerá. Čo ale
            veľmi oceňujem, dá sa nastaviť hrúbka, a tak môžete
            držiak použiť pri akejkoľvek knihe. Kúpite TU.
2.klasika - tento typ určite poznáte. Je to klasický kovový alebo 
            umelohmotný držiak, ktorý možno postaviť na stôl. Je
            malý, ľahký a dá sa na ňom nastaviť uhol, pod ktorým 
            budete čítať a strany naozaj drží dobre. Kúpite TU.

Svetlá
Keď sedíte v buse alebo vonku a už sa stmieva, toto je výborný nápad, ako si vyrobiť viac svetla. Chápem každého knihomoľa, ktorý nechce odložiť knihu len preto, že je menej svetla. Vždy na to upozorňujem, lebo zbytočne si kazíme zrak, ktorý tak nutne na čítanie potrebujeme. Všetky takého svetlá a lampičky majú približne rovnaký princíp, pripnete ich akoby štipcom na knižku.
Moji favoriti:
1.dvojitá - dve je viac ako jeden, a preto odporúčam, aby ste mali
            čo najviac svetla. Kúpite TU.
2.ako záložka - lampička, ktorú môžete použiť aj ako záložku. Máte
                v podstate dva v jednom a ešte to aj dobre vyzerá.
                Kúpite TU.


Ak ste si vybrali aspoň jednu vec, budem veľmi šťastná, pretože naozaj ušetríte a nakúpite si také vychytávky, ktoré vám budú závidieť všetci. Dajme mi potom vedieť, čo ste si objednali a ako ste s tým boli spokojní. 


Práve čítam: Psia duša (W. Bruce Cameron)

Môj instagram: @petah.468_booklover
Môj Facebook: @knihajemojalaska
Môj Tumblr: Kniha je moja láska
Good reads: Petra Halusková

Môj posledný článok: Povinná literatúra, ktorá nie je nuda
Moja posledná recenzia: Učiteľova dcéra (Julie Klassenová)

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Alibaba_Group
https://www.aliexpress.com/?spm=2114.01010208.1000002.1.atYa8Y

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Recenzia: Dám ti aj Slnko (Jandy Nelson)

Každý človek hľadá zmysle života, či už vedome alebo sa tvári, že pre nič nežije. Každý dúfam, že časom nájde svoje stratené dve ruky a nohy. Svoju polovičku, kus svojho srdca a mysle... Niekto má také šťastie, že sa mu to podarí niekoľkokrát za život, a pretože láska má mnoho podôb, Jude a Noe nám ich všetky ukážu.

Neviem, či aj vy máte ten pocit, ale pri knihe, ktorá je populárna, mám tak trochu strach, že práve ja budem ten jedinec, ktorému sa to nebude páčiť a bude nadávať na zbytočne vyhodené peniaze. Som neskonale vďačná za to, že to tak nie je. Kniha je perfektná. Vrelo ju odporúčam.
Jude a Noe sú dvojčatá, ktoré majú spoločný nie len prenatálny vývoj, ale aj myseľ a dušu. Autorka nádherne ukazuje, ako sa mladý človek vyvíja fyzicky aj emocionálne. Nie vždy si uvedomujeme blízkosť svojho súrodenca a nie sme vďační za to, že ho máme a neprejavujeme lásku, akú by si zaslúžil. Vznikajú z toho medzi nami zbytočné problémy, ktoré sa dajú vyriešiť v tých lepších prípadoch jednoduchým r…

Recenzia: Čo bolo potom (Jojo Moyesová)

"Nikdy sa nedá vedieť, čo sa stane, keď človek spadne z veľkej výšky."

Stratiť blízkeho človeka a žiť ďalej... S výčitkami svedomia, osamelí, v slzách a bez zmyslu života. Všetko akoby potemnie a nič nemá takú farbu ako kedysi. Nie každý je taký silný, aby sa cez túto stretu dostal rýchlo. Niekedy to trvá trochu dlhšie, niekedy vám musí niekto pomôcť, inak by ste to nezvládli, niekedy jednoducho musíte spadnúť zo strechy...
Čo bolo potom? To je častá otázka, ktorú si kladieme po skončení každého filmu či knihy. Ako to teda pokračovalo? Aj ja sa to zakaždým pýtam a po knihe Predtým, ako som ťa poznala som mala možnosť prečítať si, Čo bolo potom. Musím sa priznať, že kniha ma vôbec nesklamala, ale ani neohúrila tak, ako by som to očakávala. Pocity smútku, depresia, snaha začať život odznova. To sú všetko veci, ktoré nám tak nejako logicky vyplývajú zo záveru prvej časti. Takže to, že ich tam nachádzame, nie je vôbec prekvapujúce. 


Lou sa po Willovej smrti rozhodne, že začne žiť n…