Preskočiť na hlavný obsah

Vychytávky pre knihomoľov z Aliexpressu

Poznáte to: nová záložka do knihy, držiak, lampička... To všetko sú nádherné veci, ktoré knihomoli zbožňujú a ani ja nie som výnimka. Tiež sa rada pri čítaní napijem z nového hrnčeka, obzerám si novú záložku, či uľahčujem si prácu držiakmi... Lenže, priznajme si to, nakupovať takéto vychytávky u nás v kníhkupectvách nie je práve lacná záležitosť. Rada by som vám ale ukázala, že sa to dá aj jednoduchšie a lacnejšie. Ale, počkáte si :)

Aliexpress je internetový obchod patriaci do čínskej spoločnosti Alibaba Group sídliacej v meste Chang-čou, ktorú založil bývalý učiteľ angličtiny. Konkrétny predjaca je prepojený s kupujúcim, a tak sa vytvára možnosť aj menším podnikateľom čo-to zarobiť. Tak som si do vyhľadávača napísala book...(niečo) a ukázalo mi toto :)

Záložky
Tých tu nájdete naozaj požehnane. Stačí si napísať bookmark a už máte viac ako sto strán so záložkami. Ale ako si vybrať tú najkrajšiu? Kuknite si hodnotenia. Je to veľmi dôležité, lebo tak zistíte, či je záložka kvalitná, tenká, rýchlo sa ohýba, magnetická....
Moji favoriti:
1.perie vtákov - záložky sú papierové a v jednom balení sa ich 
                 nachádza asi tridsať. Kúpite ich na TU
2.mačičky sponky - ak máte radi mačičky, tak tieto sa vám budú
                   páčiť veľmi. Hore sú hlavy mačiek, čítajúce 
                   mačky, knižky a mačky... Je to ako sponka, ktorú
                   zapnete na stránku. Kúpite ich TU.
3.malé magnetické - ja mám najradšej magnetické záložky, lebo 
                    z knihy nevypadávajú. Čím je menšia, tým menej
                    sa stránka ohýba. Balenie obsahuje tri kockové
                    magnetické záložky. Kúpite ich TU.


Sviečky
Ku knihám jednoducho patria. Vytvárajú tú správnu "atmošku", ktorú ocení každý knihomoľ. Ja mám doma väčšinou LED sviečky, pretože nečmudia a práve sme vybielili :( no ak chcete takú knihomoľskú, na Aliexpresse ste na správnom mieste :)
Moji favoriti:
1.sviečky v knižke - štyri sviečky v tvare kocky sú uložené akoby
                     v knihe. Balenie sa volá Love story a sviečky
                     sú vlastne písmená slova láska v angličtine. 
                     Ak máte radi romantické knihy, tento súbor
                     sviečok je pre vás ako stvorený. Kúpite TU.
2. kopa kníh - úžasná sviečka, ktorá môže slúžiť aj ako dekorácia. 
               Jednoducho sú na kope knihy. Podľa mňa úžasné :)
               Kúpite TU.


Držiaky
Nie vždy máme voľné ruky, aby sme si mohli držať strany. Keď sedíte vonku, obedujete, odpisujete si z knihy... Vtedy vám držiak veľmi pomôže. Odporúčam.
Moji favoriti:
1.palička - na prvý pohľad to ako držiak vôbec nevyzerá. Čo ale
            veľmi oceňujem, dá sa nastaviť hrúbka, a tak môžete
            držiak použiť pri akejkoľvek knihe. Kúpite TU.
2.klasika - tento typ určite poznáte. Je to klasický kovový alebo 
            umelohmotný držiak, ktorý možno postaviť na stôl. Je
            malý, ľahký a dá sa na ňom nastaviť uhol, pod ktorým 
            budete čítať a strany naozaj drží dobre. Kúpite TU.

Svetlá
Keď sedíte v buse alebo vonku a už sa stmieva, toto je výborný nápad, ako si vyrobiť viac svetla. Chápem každého knihomoľa, ktorý nechce odložiť knihu len preto, že je menej svetla. Vždy na to upozorňujem, lebo zbytočne si kazíme zrak, ktorý tak nutne na čítanie potrebujeme. Všetky takého svetlá a lampičky majú približne rovnaký princíp, pripnete ich akoby štipcom na knižku.
Moji favoriti:
1.dvojitá - dve je viac ako jeden, a preto odporúčam, aby ste mali
            čo najviac svetla. Kúpite TU.
2.ako záložka - lampička, ktorú môžete použiť aj ako záložku. Máte
                v podstate dva v jednom a ešte to aj dobre vyzerá.
                Kúpite TU.


Ak ste si vybrali aspoň jednu vec, budem veľmi šťastná, pretože naozaj ušetríte a nakúpite si také vychytávky, ktoré vám budú závidieť všetci. Dajme mi potom vedieť, čo ste si objednali a ako ste s tým boli spokojní. 


Práve čítam: Psia duša (W. Bruce Cameron)

Môj instagram: @petah.468_booklover
Môj Facebook: @knihajemojalaska
Môj Tumblr: Kniha je moja láska
Good reads: Petra Halusková

Môj posledný článok: Povinná literatúra, ktorá nie je nuda
Moja posledná recenzia: Učiteľova dcéra (Julie Klassenová)

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Alibaba_Group
https://www.aliexpress.com/?spm=2114.01010208.1000002.1.atYa8Y

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Best quotes 2

Po dlhom čase som sa rozhodla znova sa pustiť do formátu, ktorý sa vám tak veľmi páčil. Opäť som zhrnula päť najkrajších výrokov z kníh, ktoré som mala možnosť prečítať a ukázať vám, čo som si z diel odniesla. Znova vám priblížim, ako som výrok pochopila ja a ako sa dá aplikovať na život.


1. NEZMAZATEĽNÝ DOJEM (Tamera Alexanderová)


,,Tak, ako hotový obraz pozostáva zo stoviek ťahov štetcom, človeka tvoria životné skúsenosti, tak dobré ako i zlé. A bez znalosti toho, čo človek prežil, nie je možné opravdivo ho spoznať a prijať takého, aký je."
-veľakrát odsúdime človeka za jeho správanie. Nepáči sa nám, čo hovorí, ako sa správa k ostatným a aké má názory. Často to zohráva úlohu v našom vnímaní toho človeka. Lenže nie vždy toho dotyčného aj naozaj spoznáme. Vieme vôbec, čo ho donútilo správať sa tak, ako sa správa? Neobťažujeme sa zoznámiť sa s ním a dozvedieť sa o ňom pravdu. Len vtedy, keď zistíme, aké životné skúsenosti tvoria jeho život, tak až vtedy ho naozaj môžeme pochopiť a pr…

Minirecenzia: Tisíc chlapčenských bozkov (Tillie Coleová)

Keď som naposledy držala v rukách knihu určenú pre young adult, zaprisahala som sa, že už nič podobné čítať nebudem. Šlo o knižku Papierové mestá, z ktorej som bola absolútne sklamaná a vyhodnotila som situáciu tak, že na tento typ literatúry som už zrejme stará :D. Lenže potom som otvorila skrinku, v ktorej ležala dávno zabudnutá ružová knižka, a tak som sa pri pohľade na tak krásnu obálku rozhodla, že toto musím skúsiť a spravila som dobre.

Napriek môjmu dobrému pocitu z prečítaného musím konštatovať, že knižka nejako neprekvapila. Čakáte lásku dvoch mladých ľudí s prekážkami a komplikáciami a presne toto tam nájdete. Myslím, že odkaz, ktorý nám dielo ponúka, pochopí každý. Čo ale chcem vyzdvihnúť, je rozvoj postáv. Napriek tomu, že to tam všetko čakáte, je super, že sa zo zlého chlapca stane najlepších muž na svete vďaka dobrote svojej partnerky. Je fajn, že sa mladým ľudom dáva za vzor práve toto.

Teraz možno trocha pomimo... Všimla som si, že každá (ak je to inak, rada sa nechám op…