Preskočiť na hlavný obsah

Best quotes 2

Po dlhom čase som sa rozhodla znova sa pustiť do formátu, ktorý sa vám tak veľmi páčil. Opäť som zhrnula päť najkrajších výrokov z kníh, ktoré som mala možnosť prečítať a ukázať vám, čo som si z diel odniesla. Znova vám priblížim, ako som výrok pochopila ja a ako sa dá aplikovať na život.


1. NEZMAZATEĽNÝ DOJEM (Tamera Alexanderová)


,,Tak, ako hotový obraz pozostáva zo stoviek ťahov štetcom, človeka tvoria životné skúsenosti, tak dobré ako i zlé. A bez znalosti toho, čo človek prežil, nie je možné opravdivo ho spoznať a prijať takého, aký je."

-veľakrát odsúdime človeka za jeho správanie. Nepáči sa nám, čo hovorí, ako sa správa k ostatným a aké má názory. Často to zohráva úlohu v našom vnímaní toho človeka. Lenže nie vždy toho dotyčného aj naozaj spoznáme. Vieme vôbec, čo ho donútilo správať sa tak, ako sa správa? Neobťažujeme sa zoznámiť sa s ním a dozvedieť sa o ňom pravdu. Len vtedy, keď zistíme, aké životné skúsenosti tvoria jeho život, tak až vtedy ho naozaj môžeme pochopiť a priblížiť sa mu.

2. AKO VYLIEČIŤ ZLOMENÉ SRDCE (Anna Bellová)

,,Občas zabúdam, že nejde len o to, čo robia iní. Každý by sa mal sústrediť na vlastnú cestu a vlastné pocity."

-je to tak. Stále niečo riešime a snažíme sa byť s každým zadobre. Na jednej strane je fajn, že pomáhame ostatným, lenže potom sa nestaráme sami o seba a zabúdame na svoje pocity. Životom iných ľudí doslova žijeme svoje dni. Nechcem teraz, aby som sa starala len a len o seba, ale možno by nezaškodilo viac sa zamyslieť nad sebou. Pretože len vtedy, keď ste vy v pohode, môžete pomôcť ostatným.

3. SPOVEĎ MÁRIE ANTOINETTY (Juliet Grey)

,,Až v utrpení si človek uvedomí, kým je."

-stále sa len vystatujeme tým, akí sme dobrí ľudia, ako pomáhame druhým, ako sa dokážeme obetovať pre rodinu, ako... a pod. Lenže to, akí naozaj sme, sa prejaví vtedy, keď nemáme ideálne podmienky pre náš život. Akonáhle sa zhorší naša životná či finančná situácia, sme pod tlakom, máme toho veľa v práci, ochorieme, už to nie je také ružové. Vtedy si uvedomíme aj vlastný život a vlastné hodnoty a problémy. Pri zvládaní ťažkých životných situácií sa prejavuje naša osobnosť v plnom prúde a niekedy si ani neuvedomíme, čoho všetkého sme schopní a to nie len v tom pozitívnom, ale predovšetkým v tom negatívnom slova zmysle. 

4. VRÁSKY Z LÁSKY (Ricki Schultzová)

,,V živote platí, že debil niekedy zostane debilom."

-nezvyknem byť vulgárna, ale tu musím uznať autorke pravdu. Ja som taký životný optimista v tom, že ľudia sa menia a v každom je niečo dobré, ale zmýlila som sa. Keď je niekto zákerný, tak je naozaj zákerný, keď nevie byť milý, tak naozaj nevie byť milý, keď ide po peniazoch a svojom úspechu na úkor iných, tak je to naozaj tak. Myslím, že by sme mali prijať ľudí takých, akí sú a snažiť sa ich síce zmeniť k lepšiemu, ale ak sa to nedá, nechať ho, nech je taký, aký je.

5. TEN PRAVÝ, KTORÉHO NECHCEM (Alexandra Potterová)

,,Jediní ľudia, ktorí sa nikdy nepotknú, sú tí, ktorí sa nikdy o nič nepokúsia."

-zamyslime sa nad tým, koľkokrát sme niečo vo svojom živote neurobili len preto, že sme sa báli alebo to bolo pre nás nepríjemné. Niekedy sa naozaj oplatí dostať sa zo svojej zóny komfortu a skúsiť urobiť niečo riskantné... V budúcnosti by sa to mohlo naozaj vyplatiť a nadávali by sme si, že sme to vtedy mohli vyskúšať a dnes by bolo všetko úplne ináč. Môže sa stať, že to nevyjde a budeme musieť niesť následky, ale je potrebné si dať všetky fakty na misky váh a rozhodnúť sa, či to za ten risk stojí alebo nie.
Posledné Best quotes: Best quotes

Knihy môžete zakúpiť na Martinus.sk...pripravila som pre vás aj odkazy na jednotlivé tituly:

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čarovná polička - svet pre ozajstných knihomoľov

Mať obrovskú knižnicu u seba doma je snom asi každého knihomoľa. Predstavujeme si steny plné poukladaných kníh, jednu celú miestnosť len s knihami a divánom, na ktorom by sme trávili dlhé zimné večery. Lenže z kapacitných a finančných dôvodov to mnohým z nás nie je dopriate. V trojizbovom byte s malým dieťaťom asi ťažko nájdem prázdnu miestnosť, do ktorej by som uložila svoje poklady. Preto som sa rozhodla ponechať si len také knihy, ktoré považujem za svoje srdcovky alebo majú pre mňa inú citovú hodnotu a zvyšných sa zbaviť. Niektoré som darovala, ale čo s tými, ktoré som už prečítala a nemám ich komu dať? Tak ako asi väčšina siahnem po internetových stránkach s inzerátmi (bazoš, Modrý koník, Facebook...). Lenže tu sa neponúkajú len knihy, ale hlavné iné veci, preto sa môže stať, že vaša kôpka sa nebude tak rýchlo zmenšovať.

Preto som sa veľmi potešila, keď ma na menšiu spoluprácu oslovila Eliška z Čarovnej poličky. Doteraz som o nich nevedela, no ihneď som sa zaregistrovala a rada by…

Recenzia: Dám ti aj Slnko (Jandy Nelson)

Každý človek hľadá zmysle života, či už vedome alebo sa tvári, že pre nič nežije. Každý dúfam, že časom nájde svoje stratené dve ruky a nohy. Svoju polovičku, kus svojho srdca a mysle... Niekto má také šťastie, že sa mu to podarí niekoľkokrát za život, a pretože láska má mnoho podôb, Jude a Noe nám ich všetky ukážu.

Neviem, či aj vy máte ten pocit, ale pri knihe, ktorá je populárna, mám tak trochu strach, že práve ja budem ten jedinec, ktorému sa to nebude páčiť a bude nadávať na zbytočne vyhodené peniaze. Som neskonale vďačná za to, že to tak nie je. Kniha je perfektná. Vrelo ju odporúčam.
Jude a Noe sú dvojčatá, ktoré majú spoločný nie len prenatálny vývoj, ale aj myseľ a dušu. Autorka nádherne ukazuje, ako sa mladý človek vyvíja fyzicky aj emocionálne. Nie vždy si uvedomujeme blízkosť svojho súrodenca a nie sme vďační za to, že ho máme a neprejavujeme lásku, akú by si zaslúžil. Vznikajú z toho medzi nami zbytočné problémy, ktoré sa dajú vyriešiť v tých lepších prípadoch jednoduchým r…

Recenzia: Čo bolo potom (Jojo Moyesová)

"Nikdy sa nedá vedieť, čo sa stane, keď človek spadne z veľkej výšky."

Stratiť blízkeho človeka a žiť ďalej... S výčitkami svedomia, osamelí, v slzách a bez zmyslu života. Všetko akoby potemnie a nič nemá takú farbu ako kedysi. Nie každý je taký silný, aby sa cez túto stretu dostal rýchlo. Niekedy to trvá trochu dlhšie, niekedy vám musí niekto pomôcť, inak by ste to nezvládli, niekedy jednoducho musíte spadnúť zo strechy...
Čo bolo potom? To je častá otázka, ktorú si kladieme po skončení každého filmu či knihy. Ako to teda pokračovalo? Aj ja sa to zakaždým pýtam a po knihe Predtým, ako som ťa poznala som mala možnosť prečítať si, Čo bolo potom. Musím sa priznať, že kniha ma vôbec nesklamala, ale ani neohúrila tak, ako by som to očakávala. Pocity smútku, depresia, snaha začať život odznova. To sú všetko veci, ktoré nám tak nejako logicky vyplývajú zo záveru prvej časti. Takže to, že ich tam nachádzame, nie je vôbec prekvapujúce. 


Lou sa po Willovej smrti rozhodne, že začne žiť n…